مشاوره رایگان :09111445904

شرکت آسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز

واجد شرایط

حرفه ای های

17/8

خدمات

ISO 9001 // ISO 9002

گواهینامه تاییدیه ایمنی

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست | سرویسکار آسانسور در لاهیجان

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست
elevator-admin
مقالات
23 بازدید

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست؟

وظایف ابتدایی یک سرویس کار آسانسور

شامل بازرسی دوره‌ای، تعمیرات اساسی و رفع اشکالات فنی می‌شود. همچنین، تعمیر و نگهداری قطعات مکانیکی و الکتریکی. اطمینان از ایمنی و عملکرد صحیح آسانسور، و ثبت گزارش‌های دقیق از وضعیت. و تغییرات انجام شده نیز جزء وظایف اصلی سرویس کار آسانسور است.

نظارت بر سیستم کنترل و لجستیک آسانسور، اجرای آزمون‌ها و تست‌های ایمنی، و ارتقاء به‌روزرسانی‌های فنی به منظور بهینه‌سازی عملکرد آسانسور نیز جزو وظایف او است.

همچنین، آموزش کاربران در مورد استفاده صحیح از آسانسور و رفع سوالات آنها، نظارت بر استفاده از مواد و قطعات مطابق با استانداردهای ایمنی، و هماهنگی با تیم‌های فنی دیگر برای پشتیبانی .بهتر از سایر ابعاد وظایف او می‌باشد.

آنالیز و تشخیص مشکلات فنی به صورت سریع و کارآمد، نظارت بر عملکرد لوازم جانبی مانند درب‌ها و دستگیره‌ها، و پیشنهاد بهبودهای فنی به مدیریت نیز جزء وظایف سرویس کار آسانسور است.
همچنین، نگهداری و به‌روزرسانی اسناد فنی و دفاتر گزارش‌گیری، اطمینان از استفاده از قطعات اصلی و مطابقت با استانداردهای ایمنی جاری. و اعمال تعمیرات پیشگیرانه. به منظور کاهش خطرات و افزایش عمر مفید آسانسور نیز جزو مسئولیت‌های او محسوب می‌شود.

 

بررسی عملکرد موتور آسانسور توسط سرویسکار آسانسور

بررسی عملکرد موتور آسانسور توسط سرویسکار شامل ارزیابی سرعت و صدا، بررسی وضعیت بلبرینگ‌ها و اتصالات الکتریکی، اطمینان از کارکرد صحیح ترمزها و سیستم‌های ایمنی موتور، و اندازه‌گیری جریان و ولتاژ به منظور اطمینان از کارکرد نرم و پایدار موتور می‌شود.

همچنین، بررسی دقیق سیم‌کشی و اتصالات الکتریکی موتور، اجرای آزمون‌های تست الکتریکی، و نظارت بر تغییرات و افت ولتاژ می‌تواند به شناسایی مشکلات الکتریکی و اصلاح آنها کمک کند. تهیه گزارش دقیق از نتایج بررسی و اقدام به تعمیرات لازم نیز جزء وظایف مهم این سرویسکار می‌باشد.
اجرای آزمون‌ها و تست‌های بارگذاری موتور آسانسور به منظور اطمینان از تحمل و کارایی در شرایط مختلف، و تنظیم پارامترهای موتور به‌طور دوره‌ای جهت بهینه‌سازی عملکرد. و مصرف انرژی نیز از وظایف مهم سرویس کار آسانسور است.

همچنین، بررسی و تنظیم کنترل‌های الکترونیکی موتور، نظارت بر سیستم‌های حرارتی و خنک‌کننده موتور، و اعمال بهبودهای فنی به منظور افزایش کارایی و اطمینان از عملکرد.بهتر موتور نیز در وظایف او قرار دارد.

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست

بررسی وضعیت گاورنر توسط تعمیرکار آسانسور

بررسی وضعیت گاورنر توسط تعمیرکار آسانسور شامل ارزیابی عملکرد و دقت گاورنر، بررسی وضعیت قطعات مکانیکی آن، و اطمینان از سلامت و کالیبره بودن سیستم کنترل سرعت می‌شود. همچنین، تنظیم و تعمیرات لازم به منظور حفظ کارایی و ایمنی گاورنر جزء وظایف او است.

علاوه بر این، تعیین سطوح سیگنال و کنترل‌های الکتریکی گاورنر، بررسی و اصلاح اتصالات الکتریکی مربوط به آن، و اجرای آزمون‌ها و تست‌های لازم به منظور اطمینان از پاسخگویی صحیح و قابل اعتماد .گاورنر نیز جزو وظایف تعمیرکار آسانسور می‌باشد.

بازدید درب های آسانسور

وظایف سرویس‌کار آسانسور چیست

بازدید درب‌های آسانسور توسط تعمیرکار شامل بررسی سیستم باز و بسته شدن، نظارت بر وضعیت سنسورها و قفل‌های ایمنی، و اطمینان از کارکرد صحیح درب‌ها و آیینه‌ها می‌شود. ایشان همچنین به تنظیم و تعمیر قطعات مکانیکی و الکتریکی درب‌ها پرداخته و در صورت لزوم تعمیرات لازم را انجام می‌دهند.

و در آخر 

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

مدیریت خدمات و پشتیبانی: 09909660958

واتساپ: 09111400958

اینستاگرام: elevator.opb

حجره اینترنتی: omidpeymabehroz

ساعت کاری: ۸ا الی ۱۷

آدرس دفتر مرکزی: لاهیجان، خیابان امام خمینی، کوچه نجفی

آدرس دفتر فروش و خدمات: لاهیجان، خیابان انقلاب، ساختمان الماس، طبقه پنجم واحد ۷۰۴

به مدیریت: علی قاسمی معبود


آسانسور در لاهیجان, آسانسور و بالابر, نصب و راه اندازی آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور درلاهیجان, قیمت نصب آسانسور در لاهیجان, مشاوره راه اندازی آسانسور, شرکت آسانسور در لاهیجان, طراحی و مونتاژ آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور در لاهیجان, پلاه برقی در لاهیجان, نصب آسانسور در لاهیجان , شرکت امید پیمای بهروز , تعمیر آسانسور در لاهیجان, شرکت آسانسور لاهیجان, آسانسور در گیلان , آسانسور در لاهیجان, آسانسور گیلان, آسانسور لاهیجان, آسانسور هیدرولیک لاهیجان, آسانسور هم لیفت لاهیجان, قیمت آسانسور لاهیجان, قیمت ریل آسانسور لاهیجان, قیمت موتور آسانسور لاهیجان, آسانسور MRL لاهیجان, آسانسور بیمارستانی تخت بر, آسانسور بیماربر, قیمت آسانسور برانکارد بر, لیست قیمت آسانسور هیدرولیکی, مشخصات فنی آسانسور هیدرولیکی, آسانسور هیدرولیکی شیشه ای, آسانسور بیمارستانی,برق آسانسور چند آمپر است,ضوابط پله برقی در مجتمع تجاری,مصرف برق آسانسور,برق آسانسور چند فاز است,وزن موتور آسانسور,هزینه برق سه فاز اسانسور,وزن موتور آسانسور چقدر است,ضوابط پله برقی,خطرات آسانسور,مصرف برق آسانسور ۴ نفره, سرویس آسانسور برج, شرکت آسانسور لاهیجان,تعمیرات آسانسور لاهیجان,خدمات آسانسور در لاهیجان, نصب آسانسور در تهران, سرویس آسانسور در تهران, سرویس آسانسور, نصب آسانسور, نصاب آسانسور در تهران,آسانسور در تهران, آسانسور, نصب و راه اندازی آسانسور ,قیمت نصب آسانسور,

مقالات مرتبط

مقالات
آسانسور چیست
آسانسور چیست؟ آسانسور چیست, امروزه جايگاه آسانسور ها در جهان و در صحنه زندگي روزمره افراد ديگر يك كالا و وسيله نقليه عمودي محسوب ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما با بروزترین خدمات

کنار شما هستیم

دسترسی سریع