مشاوره رایگان :09111445904

شرکت آسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز

واجد شرایط

حرفه ای های

17/8

خدمات

ISO 9001 // ISO 9002

گواهینامه تاییدیه ایمنی

علائم روی دگمه های آسانسور - شرکت اسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز

علائم روی دگمه های آسانسور
elevator-admin
آسانسور باربر مقالات
116 بازدید

علائم روی دکمه های آسانسور

علائم روی دگمه های آسانسور, سبک زندگی ما با به وجود آمدن آسانسور تغییرات چشمگیری کرده است و به همین دلیل نیاز به استفاده بهینه از عملکرد آنها افزایش یافته است.

مهمترین رابط بین آسانسور و کاربر، کلیدهای آسانسور می باشد. با اینکه برخی علائم روی این کلیدها مثل شماره طبقات،کاملا واضح است اما برخی دیگر از علائم گویایی کافی را ندارند و به همین دلیل ممکن است کاربر نتواند در مواقع ضروری از آنها استفاده کند.

بنابراین آشنایی با این علائم به استفاده بهتر و راحت تر از آسانسور، کمک می کند.

شاخص طبقات

شاخص طبقات معرف طبقات می باشند که با عدد و حروف نمایش داده می شوند و باید با اعداد و حروفی که نمایشگر پنل نشان می دهد یکسان باشند.

طبقه همکف  G/GF  (Ground Floor)

 

معمولاً در کشورهای اروپایی به جای G از 0 استفاده می کنند.

مجموعه استانداردی برای طبقه همکف وجود دارد که ملزم می کند کلید این طبقه متفاوت و با نور و یا رینگ سبز باشد تا نشان دهنده طبقه خروج می باشد.

در برخی کشور های آمریکایی از علامت ستاره کنار حروف استفاده میکنند تا نشان دهنده خروج باشد.

در برخی آسانسور ها از حرف G استفاده نمی شود و از علامت مخفف خروج به زبان  همان کشور استفاده می شود:

لابی (Lobby) L/LB

شاخص L یا LB مخفف کلمه Lobby ( به معنی لابی) و یا Level (به معنی طبقه) می باشد که در صورت استفاده از شاخص L به معنی طبقه سایر طبقاتL1, L2, L3 , …. نشان داده می شوند ولی به طور معمول از شاخص L برای طبقه ای که لابی قرار دارد استفاده می شود.

در موارد معدودی نیز شاخص LL که مخفف کلمه Lower Level یا Lower Lobby است برای نشان دادن طبقه پایین لابی یا طبقه زیرین به کار می‌رود.

شاخص UL در میان دکمه های آسانسور، مخفف کلمه Upper Lobby یا Upper Level می باشد و به معنای طبقه بالای لابی و یا طبقه بالا است.

شاخص ML نیز یکی دیگر از دکمه های مرتبط با لابی است که خلاصه شده عبارت Main Lobby یه معنای لابی اصلی است.

پشت بام (Roof) R

معمولاً پشت بام را با شاخص R که برگرفته از کلمه Roof است نشان می دهند. همچنین از شاخص RG مخفف Roof Garden روف گاردن هم استفاده می کنند ولی به طور معمول شاخص مورد استفاده R می باشد.

طبقات با اعداد منفی

به طبقاتی گفته می شود که در زیر طبقه همکف قرار می گیرند. گاهی طبقه منفی جایگزینی برای شاخص زیر زمین (B) و یا پارکینگ (P) می باشد.

این طبقات در برخی آسانسور ها با علامت  B نمایش داده می‌شوند. در این شرایط کلید B1 معرف طبقه منفی یک است  و کلید B2 به مفهوم طبقه منفی دو است و به همین ترتیب زیر زمین‌های متعدد که در حکم طبقات منفی هستند با ترکیبی از اعداد و حرف B نشان داده می‌شوند.

نیم طبقه (Mezzanine) M/MZ

شاخص M یا MZ مخفف کلمه Mezzanine به معنای نیم طبقه می باشد. طبقه ای که بین دو  طبقه قرار می گیرد به آن نیم طبقه می گویند.

پارکینگ (Parking) P

شاخص P مخفف کلمه Parking به معنی پارکینگ می باشد. اکثراً در ساختمان ها از شاخص P برای پارکینگ استفاده می شود یعنی طبقه ای که ماشین ها در آن پارک می گردند. اگر ساختمانی دارای چند طبقه پارکینگ باشد با P1، P2 ، P3 و … نشان می دهند.

کشورهای آمریکایی ممکن است از شاخص CP که مخفف Car Park به معنی پارکینگ می باشد استفاده می کنند.

موارد خاصی که ساختمان دارای استخر باشد دکمه P به معنای Pool مورد استفاده قرار می‌گیرد و نشان دهنده طبقه‌ای است که استخر در آن قرار دارد.

برخی موارد دکمه P به عنوان مخفف کلمه Podium به معنای لژ مورد استفاده قرار می‌گیرد و منظور از آن لژ نمایش در سالن‌های نمایش است و یا ساختمان‌هایی که لژ در آن‌ها و در طبقه بالای همکف وجود دارد.

در ادامه سایر شاخص های غیر عددی که برای نامگذاری طبقات استفاده می شوند، آورده شده است.

انواع شاخص ها

شاخص A مخفف کلمه Additional به معنای اضافی می باشد. بطور کلی این حرف خیلی رایج نیست اما در برخی ساختمان ها که دارای طبقات منشعب هستند استفاده می شود.

همچنین در برخی کشورها که بعضی اعداد را نحس می دانند مثل چین که عدد 4 را نحس می داند از این حرف استفاده می کنند.

شاخص C مخفف کلمه Concourse به معنی محل اجتماع می باشد که معمولاً در برخی از سالن های قطار و یا عرشه های دو طبقه استفاده می گردد.

شاخص D مخفف کلمه Deck به معنی عرشه می باشد. گاهی جایگزینی برای Podium لژ و یا Footbridge پل عابر پیاده مورد استفاده است.

F/FB مخفف کلمه Footbridge به معنای پل عابر پیاده است ، به جهت تشخیص سریع در ایستگاه های مترو یا قطار مورد استفاده قرار می گیرد.

H مخفف کلمه Helipad به معنی هلیپاد یعنی محل نشست هلیپاد می باشد.

PH مخفف کلمه Penthouse به معنی پنت هاوس می باشد.

S/SL مخفف Street Level به معنی طبقه خیابان می باشد که معمولاً در ایستگاه قطار، مترو مورد استفاده قرار می گیرد.

یا در ساختمان های اسپا که برگرفته از Stand for Spa می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

و در آخر 

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

مدیریت خدمات و پشتیبانی: 09909660958

واتساپ: 09111400958

اینستاگرام: elevator.opb

حجره اینترنتی: شرکت آسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز 

ساعت کاری: ۸ا الی ۱۷

آدرس دفتر مرکزی: لاهیجان، خیابان امام خمینی، کوچه نجفی

آدرس دفتر فروش و خدمات: لاهیجان، خیابان انقلاب، ساختمان الماس، طبقه پنجم واحد ۷۰۴

به مدیریت: علی قاسمی معبود


آسانسور در لاهیجان, آسانسور و بالابر, نصب و راه اندازی آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور درلاهیجان, قیمت نصب آسانسور در لاهیجان, مشاوره راه اندازی آسانسور, شرکت آسانسور در لاهیجان, طراحی و مونتاژ آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور در لاهیجان, پلاه برقی در لاهیجان, نصب آسانسور در لاهیجان , شرکت امید پیمای بهروز , تعمیر آسانسور در لاهیجان, شرکت آسانسور لاهیجان, آسانسور در گیلان , آسانسور در لاهیجان, آسانسور گیلان, آسانسور لاهیجان, آسانسور هیدرولیک لاهیجان, آسانسور هم لیفت لاهیجان, قیمت آسانسور لاهیجان, قیمت ریل آسانسور لاهیجان, قیمت موتور آسانسور لاهیجان, آسانسور MRL لاهیجان, آسانسور بیمارستانی تخت بر, آسانسور بیماربر, قیمت آسانسور برانکارد بر, لیست قیمت آسانسور هیدرولیکی, مشخصات فنی آسانسور هیدرولیکی, آسانسور هیدرولیکی شیشه ای, آسانسور بیمارستانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما با بروزترین خدمات

کنار شما هستیم

دسترسی سریع