مشاوره رایگان :09111445904

شرکت آسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز

واجد شرایط

حرفه ای های

17/8

خدمات

ISO 9001 // ISO 9002

گواهینامه تاییدیه ایمنی

علت نصب آینه در آسانسور چیست - شرکت اسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز

علت نصب آینه در آسانسور چیست
elevator-admin
مقالات
84 بازدید

چرا در آسانسور آینه نصب می‌کنند؟

علت نصب آینه در آسانسور چیست, درب آسانسور را که باز می‌کنید اولین چیزی که می‌بینید و خوشحال هم می‌شوید آینه است.

امروزه در هر شهر بزرگی، بناهای بلند و چندطبقه ای وجود دارند که بدون آسانسور، استفاده از آن‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که وجود آینه در آسانسور برای چیست؟

یکی از علمی‌ترین دلایل نصب آینه بر دیوار روبه‌روی کابین آسانسور، هشداری است به مسافر آن؛ که قبل از اینکه قدم به داخل کابین بگذارد خود را در آینه دیده و مطمئن شود که کابین آسانسور در آن طبقه وجود دارد و به چاه آسانسور سقوط نکند.

مطمئنا این سوال برایتان پیش آمده که چرا در آسانسورها آینه نصب می‌کنند؟ دلیل وجود آینه در آسانسور خیلی جالب است. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا درباره دلیل نصب آینه در آسانسور صحبت خواهیم کرد.

 

دلایل نصب آینه در آسانسور

یکی از دلایل نصب آینه در کابین آسانسور این است که افرادی که سراسیمه و با عجله درب طبقه را باز می کنند، اگر تصویر خود را ندیدند سوار نشوند!! زیرا کابین ممکن است به دلیل نقص فنی در طبقه قرار نگیرد و درب طبقه نیز به اشتباه باز شود و آینه در این مواقع می تواند از سقوط افراد جلوگیری نماید.

با اینکه سازمان استاندارد هیچ الزامی برای نصب آینه در آسانسور تعیین نکرده است، اما در بیشتر کابین هایی که نصب میشود، آینه وجود دارد. از دیگر دلایل نصب آینه در آسانسور می توان به نشان دادن فضای بیشتر آسانسور و همچنین کنترل فضای کابین توسط مسافر نام برد.

یکی دیگر از دلایل نصب آینه در آسانسور، میتواند به دلیل چک کردن ظاهر مسافران باشد. افرادی که از آسانسور برای خروج از منزل استفاده می کنند و یا افرادی که قرار مهم کاری دارند، می توانند پیش از ورود به محل موردنظر، ظاهر خود را بازبینی کنند تا از استرس آنها کم شود.

مراقبت از اطراف با آینه آسانسور

اگه داخل آسانسور آینه باشد، حتی اگه شما پشت به کسی ایستاده باشید، باز هم از آینه می توانید آن شخص را ببینید و حواستان به او باشد. به هر حال فضا بسته است و شما مجبور هستید با افراد غریبه چند دقیقه ای را سپری کنید.

زیبایی کابین آسانسور با آینه

هرچند که یک آسانسور از مجموعه ای از تجهیزات و قطعات فنی ، مکانیکی ، الکتریکی و الکترونیکی تشکیل شده است اما بخشی از آن که همیشه توسط کاربران یعنی ساکنین و یا میهمانان یک ساختمان دیده می شود کابین و درب های آسانسور است.

بنا بر این شیک بودن یک ساختمان تکمیل نمی شود مگر اینکه آسانسور شما در عین کیفیت و ایمنی به یک کابین شیک و مدرن هم مجهز باشد که یکی از دلایل شیک بود وجود آینه در کابین یا شیشه ای بودن کابین است.

بنا بر سلیقه های مختلف امروزه کابین های آسانسور در انواع کابین های تمام استیل، کابین های ام دی اف، کابین های شیشه ای و سنگ و … طراحی و ساخته میشوند که با توجه به دیزاین و طراحی کلی ساختمان و نیز سلیقه ی کاربران و همچنین با توجه به قیمت قابل انتخاب هستند.

عدم سقوط به چاله

یکی از علمی ترین دلایل نصب آینه بر دیوار روبروی کابین آسانسور , هشداری است به مسافر آسانسور , که قبل از اینکه قدم به داخل کابین آسانسور بگذارد , خود را در آینه دیده و مطمئن شود که کابین آسانسور در آن طبقه وجود دارد. زیرا بعضی از تعمیرکاران یا سرویس کاران آسانسور اقدام به غیر فعال کردن سیستم ایمنی کنتاکت های مسیر درب آسانسور می نمایند , در مسیر کنتاکت های ایمنی پل قرار می دهند , در چنین شرایطی اگر فراموش کنند این پل را بعد از پایان کار بردارند سیستم ایمنی مدار درب آسانسور غیر فعال می ماند و در این شرایط اگر درب آسانسوری در طبقات باز باشد , به دلیل قطع سیستم حفاظتی آسانسور حرکت می کند .

پس برای جلوگیری از سقوط ناخواسته به داخل چاه آسانسور , تا زمانیکه مطمئن نشدید کابین در طبقه حضور دارد , هرگز قدم به سمت داخل کابین آسانسور پیش نگذارید.

ژاپنی ها برای هشدار و توجه کاربران آسانسور , در طراحی داخلی کابین و کف کابین آسانسور , نقاشی شکل چاه آسانسور را ترسیم کرده اند و انسان ناخواسته حتی با اطمینان از حضور کابین با دیدن نمای چاه آسانسور با ترس و دلهره و با احتیاط قدم پیش می گذارد. کف کابین آسانسور با طراحی چاه آسانسور از سقوط ناگهانی به داخل کابین جلوگیری می کند.

عدم توجه به گذر زمان

در ابتدای زمان استفاده از آسانسور برای جابجایی بین طبقات ، مردم از کندی حرکت آن شکایت داشتند. به مرور متخصصان دریافتند که این مشکل از نگاه کردن آنها به دیوارهای آسانسور ناشی می شود .که کاری بسیار خسته کننده ای است و باعث می شود گذر زمان کند به نظر برسد.

اما در نهایت یکی از مهندسین فعال در این زمینه ، پیشنهاد دیگری ارائه داد “روی افکار مردم تمرکز کنیم. مردم فکر می‌کنند که آسانسورها آهسته حرکت می‌کنند.

مردم فکر می‌کنند…” به دنبال این پیشنهاد و متمرکز شدن متخصصین روی مسافران آسانسور، به نتیجه جدیدی .دست یافتند : “حرکت آسانسور از آنچه در واقعیت بود، کندتر به‌نظر می‌رسید. همچنین به دلیل تفکر در مورد مـعـلـق بـودن کابـیـن، تـرس از سـقـوط در بـیـن مـردم بیشتر احساس می‌شد.

لذا 2 راه حل برای این مشکل پیدا کردند : اول، نوسازی آسانسور و افزایش سرعت آن و دوم،.منحرف کردن توجه مردم به چیز دیگری که حرکت آسانسور را در نظرشان سریع تر کند.

بنابراین ایده نصب آیینه در کابین به ذهن آنها خطور کرد متخصصان با توجه به هزینه های سنگین .نوسازی آسانسور به نصب آینه روی آوردند.

و در آخر 

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

مدیریت خدمات و پشتیبانی: 09909660958

واتساپ: 09111400958

اینستاگرام: elevator.opb

حجره اینترنتی: شرکت آسانسور و پله برقی امید پیمای بهروز 

ساعت کاری: ۸ا الی ۱۷

آدرس دفتر مرکزی: لاهیجان، خیابان امام خمینی، کوچه نجفی

آدرس دفتر فروش و خدمات: لاهیجان، خیابان انقلاب، ساختمان الماس، طبقه پنجم واحد ۷۰۴

به مدیریت: علی قاسمی معبود


آسانسور در لاهیجان, آسانسور و بالابر, نصب و راه اندازی آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور درلاهیجان, قیمت نصب آسانسور در لاهیجان, مشاوره راه اندازی آسانسور, شرکت آسانسور در لاهیجان, طراحی و مونتاژ آسانسور در لاهیجان, مونتاژ آسانسور در لاهیجان, پلاه برقی در لاهیجان, نصب آسانسور در لاهیجان , شرکت امید پیمای بهروز , تعمیر آسانسور در لاهیجان, شرکت آسانسور لاهیجان, آسانسور در گیلان , آسانسور در لاهیجان, آسانسور گیلان, آسانسور لاهیجان, آسانسور هیدرولیک لاهیجان, آسانسور هم لیفت لاهیجان, قیمت آسانسور لاهیجان, قیمت ریل آسانسور لاهیجان, قیمت موتور آسانسور لاهیجان, آسانسور MRL لاهیجان, آسانسور بیمارستانی تخت بر, آسانسور بیماربر, قیمت آسانسور برانکارد بر, لیست قیمت آسانسور هیدرولیکی, مشخصات فنی آسانسور هیدرولیکی, آسانسور هیدرولیکی شیشه ای, آسانسور بیمارستانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما با بروزترین خدمات

کنار شما هستیم

دسترسی سریع